Otomobil

Kadınlar otomobil alırken nelere dikkat etmeli ?

Kadınlar otomobil alırken nelere dikkat etmeli ?

Kadınlar otomobil seçiminde ihtiyaçlarına göre karar vermeli. Kadınların otomobil seçimi genellikle tasarıma ve rengine odaklanıyor. Türkiye’de kadın ve erkeklerin otomobil zevkleri birbirinden çok ayrı. Erkekler için otomobil statü imgesi olarak kullanıyor, arkadaşlarına hava atabilmek için motor gücü, hızı, donanım gibi özelliklere dikkat ediyorlar.  Kadınların otomobil seçiminde Tasarım ve rengin önemli olduğu kadar araç özelliklerinin de önemli olduğunu söylemeliyim. Arabayı rahat kullanabilmemiz için bu özellikler olmazsa olmaz. Peki bir kadın nasıl otomobil seçmeli maddeler halinde size özetleyelim.

Kadınların otomobil seçimi nasıl olmalı ?

Kadınların dikkat edeceği araba özellikleri !

Otomobilin Tasarımı

Arabayı zevkle kullanabilmek için bayanlar için birinci sırada aracın tasarımı geliyor. Bazı kadınlar küçük tip araçlardan hoşlanırken örneğin: mini cooper, fiat, 500L, beetle gibi bazı kadınlarda lüx ve büyük araçlar tercih ediyor range rover vogue, bmw, yada audi gibi tüm iki grubun ortasında da bir grup var bu orta grup kadın tipi de ne büyük be küçük ne lüks ne alt segment araba seçimi yapıyor. Bu grup genellikle ihtiyaçlarına göre seçim yapan kadın tipinden oluşuyor.

Otomobilin rengi

Kadınlar için en önemli kriter olarak ikinci sırada aracın rengi mutlaka istenilen renk olmalı. Teknik veriler aracın kolay satılması vs önemli değil.

Otomobilin Kullanımı

Araç ta otomatik vites, yokuş kalkış desteği, airbag gibi teknik özelliklere geldik bayanların rahat bir sürüş deneyimi yaşaması için bu özellikler şart.

Park sensörü yada park asistanı

Kadınlar için park etmek gerçekten zorlu bir maraton gibi çoğu kadın çok iyi araç kullanırken iş park etmeye geldimi arabanın içinde su gibi terliyor. Park sensörü ve araç park asistanı kadınların bu sorununu ortadan kaldırıyor. ,

Makyaj aynası olarak kullanılan dikiz aynası ve iç donanım bunlardan sonra geliyor.

Kadınlar için araç seçiminde olması gereken özellikler !

Yukarı saydığım bir çok özelliği araç seçerken kullanabilirsiniz.

  1. Aracın tasarımı.
  2. Aracın rengi
  3. Yokuş kalkış desteği.
  4. Park sensörü ve park asistanı.
  5.  İç tasarım ve donanımsal özellikler.

Kadınların en çok tercih ettiği otomobiller

Saydığımız bu özelliklere göre kadınlarında seçtiği otomobiller aslında kadınların ihtiyaçlarına araç seçtiğini de gösteriyor.

Mini cooper, Fiat 500L, Ford focus, Range rover vogue, audi ve bmw modelleri, Mercedes c180 modelini iyi duruyor. Tüm bu modeller benim fazlası ile gözüme çarpıyor.

Sizin kullandığınız otomobil modeli nedir ?

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top