Moda

Vücut tipine göre nasıl etek alışverişi yapmalısınız ?

Vücut tipine göre nasıl etek seçilir ?

100 kadına etek giyer misin diye sorsak 50’si etek bana yakışmıyor cevabını alabilirsiniz. Etek alırken öncelikle vücut tipinizi analiz edip nasıl bir etek giymelisiniz bacaklarınız nasıl gibi soruları cevaplıyıp seçiminizi ona göre yapmanız gerekiyor. Bir çok etek modeli mevcut mutlaka bir tanesinin içinde kendinizi prenses gibi hissedeceksiniz.

Elma tipi vücut tipinde etek seçimi ?

Elma vücut tipinde ğöğüsler büyük, karın yuvarlak, kalçalar dar dır. Bunun için yüksek belli belinizin en ince olan bölümünden kavrayan kısa ve geniş kesimli etekler tercih etmelisiniz. Etek karnınızın en dar kısmından belinize oturacağı için hem karnınızı gizleyecek hemde geniş olduğu için güzel bir görünüm hissi verecek.

Armut tipi vücüt nasıl etek seçmeli ?

Armut tipi vücutta üst kısmınız dar alt bölüm ise geniştir. Bu vücut tipinin giymesi gereken etek tipi belden oturmalı alt kısım ise geniş olmalıdır. Alt kısmı geniş etek kalçalarınızın genişliğini gizler ve güzel bir görünüm hissi verir.

Kum saati vücut tipi nasıl etek seçmeli ?

Kum saati vücut tipinin özellikleri büyük göğüsler ince bel ve kalın kalçalardır. Bu vücut tipinde harika görünecek etek tipi kalem etek tipidir kalçalarınıza tam olarak sarar bacaklarınızı ön plana çıkarırken ince belinizinde estetiğini rahatlıkla yansıtırsınız.

3 Comments

3 Comments

 1. derya

  3 Kasım 2016 at 22:24

  Benimde kum saati tipi vücudum var gerçekten kalem Etek gidiyor

 2. buse

  4 Kasım 2016 at 12:45

  Basen varsa bol da giyebilirsiniz her halükarda bence bacaklar güzel olmalı..

 3. selin

  9 Kasım 2016 at 13:42

  Yararlı bilgilerrr teşekkürlerrr ;))

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top