Moda

Popo şekline göre iç çamaşırı seçimi

Modellerin popolarını hepimiz görmşüzdür instagramda paylaştıkları fotoğraflarda bile popolarının çok iyi durduğunu görürsünüz. Popoya göre iç çamaşırı seçimi oldukça önemlidir.

Öncelikle iç çamaşırının kumaşı daha önemli polyester hava almayan iç çamaşırları yerine %100 pamuklu nefes alan iç çamaşırlarını tercih etmelisiniz.

Poponuzun şeklini belirleyen faktörler vücudunuzdaki yağ dağılımı, popo kasları ve kalça kemiklerinizin şeklidir.

Sizde popo şeklinizi belirleyebilir bikini yada iç çamaşırı seçimlerinizi buna göre yapabilirsiniz.

Popo tipleri ve şekline göre iç çamaşırı seçimi nasıl yapılır ?

V  popo : Kalçarınız ve pelvis içe dönük ise poponuz arkadan v şeklini alır buda v tipi popo sınıfına girer. Hipster modeli iç çamaşırlar ve boxerlar kullanabilirsiniz. Yanlardan oyuk modeller seçmemeliniz v tipindeli boşlukları saran tipte iç çamaşırları tercih etmelisiniz.

A popo : Belden basenlere doğru genişleyen popo tipidir genellikle armut vücut tipindeki kadınların çoğu A tipi popoya sahiptir. Tanga ve içe oyuklu modelleri tercih edebilirsiniz.

Kare popo : Kalça kemiğiniz ve basenleriniz düz bir şekilde ise kare popo sınıfına dahilsinizdir. Boxer tipi , tanga tipi ve yüksel belli iç çamaşırları tercih etmelisiniz

Ters kalp popo : Kalçanın dış kısmına doğru kıvrımlı, kalçanın alt kısmıda daha dolgundur. Bacak oyuğu düşük modeller tercih etmelisiniz çünkü diğer modeller kalçanızı tam kapatmaz.

Yuvarlak popo : Tüm kadınların ulaşmak istediği popo tipidir. Rihanna ve lopez gibi ünlülerin de poposu yuvarlak popo tipindedir. Poponun üst kısmı hacimli gözükür bu tip popoya popo kaslarınızı geliştirerek sahip olabilirsiniz.  Popoyu kapatan yada tanga modelleri bu tipte harika durur.

1 Comment

1 Comment

  1. ayla

    14 Kasım 2016 at 10:51

    Gözümüze hoş geleni alıyorduk verdiğiniz ip uçlarını değerlendireyim teşekkürler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top