makyaj

Yaz makyajı nasıl yapılır ?

Yaz makyajı nasıl yapılır ?

Yaz aylarında makyaj yapmak gerçekten çok zor yaptığınız makyaj bir anda akabilir oldukça kötü bir görünüme bürünebilirsiniz. Fakat hem makyaj yapmadan dışarı çıkmak istemiyorsunuz hemde güzel görünüp, cildinize rahat bir nefes aldırmak istiyoruz. Yaz makyajı için size sırlarımı veriyorum.

Biz kadınlar her mevsim her yerde çekici ve alımlı görünmek isteriz. Yaz aylarında da makyaj akması terleme hava nem oranına bağlı yapış yapış hissetmeler ile cebelleşiyoruz. Makyaj nerde olursa olsun artık vazgeçilmezimiz oldu, o ki denize girerken bile suya silikon bazlı, dayanıklı ruj, rimel, fondöten tarzı kozmetik ürünleri kullanıyoruz.

Suya dayanıklı krem yada likid ürünler kullanmanız yaz aylarında cildiniz için ve akıcılığı engellemek için harika bir yöntem olacak.

Makyaj bir sanattır doğru ürünü seçmek bir yana doğru tekniği de seçmek oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında makyaj malzemesi seçiminin önemi daha da artıyor.

Gün içinde deniz ve kumsalda bronzlaşan cildinize bir kaç ufak dokunuşla harikalar yaratabilirsiniz. Yaz makyajı mutlaka hafif dokunuşlarla yapılmalıdır.

Suya dayanıklı makyaj ürünler tercih etmelisiniz !

Cildinizdeki gözenekler güneşin etkisi ile açılır ve yağlanır hem gözenekleri kapatacak hemde yağlanmayı önleyecek kapatıcılar kullanmalısınız.

Terleme ve yağlanma yaşamamak için !

Yaz aylarında güneş ve nemli hava makyajınızın akmasına neden olur terleme ve yağlanmalar ile başa çıkmak için su bazlı silikon makyaj bazı kullanabilirsiniz.

Yaz makyajı nasıl yapılır ?

Yaz makyajını hafif seçimlerle tamamlamaya özen göstermelisiniz, peki suya  dayanıklı makyaj nasıl yapılır ?

Makyajdan önce cildinize göre renkli bir nemlendirici kullanmalısınız.

Yazın Cilt makyajı

Hafif suya dayanıklı kapatıcı ve fondöten uygulayarak bronz teninize renk verin.

Yaz aylarında göz makyajı

Yine hafif tonlar da far ve allık ile yüzünüze gerekli olan gölgeyi verin.

Yazın Maskara seçimi

Maskara tercihinize suya dayanıklı olarak yapmalısınız.

Yaz aylarında ruj

Yaz ruj renkleri olan, Şeftali ve nude tonlarında bir ruj ile makyajınızı tamamlayın. Trende uymak isterseniz Işıltılı ve göz alıcı dudaklar konumuzu yada ten rengine uygun ruj seçimi konumuzu okuyabilirsiniz.

Yaz için makyaj önerileri

Strobing ıslak görünümlü makyaj 

Yüze kontür ve hihglihgter ile görünüm verip güneş tonlarında bir allık ile hafif ıslak görünümlü strobing dediğimiz makyaj türünü uygulamış olursunuz. Ruj seçimini ise pembe, şeftali, mercan yada elbisenizin rengine göre kırmızı tercih edebilirsiniz.

Sıfıra yakın makyaj

Hafif bir kapatıcı ile cildinizdeki problemleri bölgeleri kapatabilir, hafif bir allık, ruj ve maskara ile sıfır makyaja yakın bir görünüm elde edebilirsiniz.

Suya dayanıklı kaş şekillendirme

Kaşlarınız için ufak dokunuşlara ihtiyacınız var ise suya dayanıklı kaş kalemi ile doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Kalın kaş kullanmak isterseniz kalın kaşlar için öneriler konumuzu okuyabilirsiniz.

Beyaz göz kalemi

Yaz gecelerini dinlenmeden uykusuz geçiriyorsanız göz altlarınıza parlaklık ve canlılık verecek beyaz göz kalemini kullanabilirsiniz.

Sizce yaz makyajı nasıl olmalı ?

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top