makyaj

Ten rengine uygun ruj seçimi

Şüphesiz ki yüz makyajında en çok ilgi ve dikkat çeken ruj rengidir. Tek bir ruj ile bakımsız saçlarınızı, solgun ve yorgun yüzünüzü bir anda canlı ve bakımlı gösterebilirsiniz. Biz bayanlar için ruj seçimi oldukça önemli sizlere ten renginize uygun ruj seçimi hakkında tüyolar vereceğim.

Ten rengine uygun ruj seçimi

Ten rengine uygun olarak yaptığınız makyajı ele alarak ruj seçimi hakkında dikkat etmeniz gerekenleri sıralıyorum sonuçta hiçbirimiz makyaj yapmadan ruj sürmüyoruz.

Göz makyajınız hafif ise kullandığınız ruj rengi canlı ve parlak olmalıdır. Şöyle düşünün yüzünüzde bir bölgeyi öne çıkaracaksınız iki üç bölgeyi öne çıkarmanız karışıklığı ifade eder. Ten rengi yanı sıra ortam, mevsim ve ruh halinize göre de ruj renginizi seçebilirsiniz.  Trend ruj renkleri her yüzde ve her makyaj da iyi durmaz trendler yerine size yakışanı seçmelisiniz.

Ten rengine uygun ruj seçimi

Yaz aylarında şeftali ve turuncu renkler tercih edin !

Son baharda mat ve pastel renkler daha dikkat çekecektir.

Kış aylarında bordo, koyu kahve ve kırmızı tercih edebilirsiniz.

Mevsimsel renkler bir yana ruj seçiminizi yüz ve makyaj renginize göre yapmalısınız.

Açık tenli bayanlar : genelde şeftali tonları kullanmalı, pembe ve canlı renkler dikkat çekici ve belirgin durabilir.

Esmer tenli bayanlar : Koyu kahve, bordo, ve kırmızı renk tercih etmeli.

Kumral tenli bayanlar : Kumral tene her renk ruj kullanabilir kumral tenli bayanlar bu nedenle ruj konusunda çok şanslıdır.

Kırmızı ruj kullanan bayanlara tavsiyem makyajınız ile mutlaka uydurmanızdır. Kırmızı rujun modası hiç bir zaman geçmez fakat makyajınız ile uyumu yakalamalısınız.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top