makyaj

Blush draping makyaj tekniği

Blush draping makyaj tekniği

Her geçen gün farklı bir makyaj tekniği ile karılaşıyoruz aslında blush draping makyaj tekniği yeni değil 70′ li yıllarda da kullanılmış. Blush draping tekniği ile yüzünüzün yüksek yerlerini ve belirgin hale getirmek istediğiniz noktalarını öne çıkarabilirsiniz.

Blush draping makyaj tekniği nedir ?

Blush draping yanakların ve elmacık kemiklerinin yani yüzünüzün istediğiniz noktalarını allıkla belirgin hale getirilmesidir. Renk seçimi ve uygularken aşırıya kaçılmaması gerekir aksi halde verdiği hoş görüntüyü tam tersine çevirebilirsiniz.Allığı hafif kullanmalısınız.

Blush draping makyaj nasıl yapılır ?

Allığı uygulamak için ince uçlu bir fırçaya ihtiyacımız var, ince fırçayı allığa dokundurarak elmacık kemiklerinizin üstüne uygulayın. İstediğiniz görünümü elde ettiğinizde çenenize ve alın şakaklarınıza kadar uzatın blush draping uygulamasını bu şekilde yapabilirsiniz.

Blush draping makyaj tekniği önemli noktalar !

Bahsettiğim gibi allığın aşırı kullanımı komik bir görünü vereblir. Fırça ile dokunduğunuz elmacık kemiklerinizi dikkatli bir şekilde belirgin hale getirmelisiniz. Kırmızı renk kullanımı riskli olabilir şeftali , turuncu, kahve tonlarda kullanabilirsiniz.

Blush draping ile farklı tarz oluşturmak

Yurt dışında blush draping i farklı tonları aynı anda kullanılır yani yeşil kırmızı ve mor tonlarını aynı anda kullanıp rengarenk bir tarz oluşturabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top