makyaj

BB krem CC krem arasındaki fark

Cilde besleyen ve hızlı bir şekilde bayanların yardımına koşan bb ve cc krem arasındaki farklar nedir ? Hangisi ne zaman kullanılır ? bb krem cc krem arasındaki farkları sizler için yazıyorum.

Bayanların hızlı kapatıcısı bb krem ve cckrem nedir öncelikle ne işe yarar bunlara bakalım daha sonra farklarını birlikte görelim !

BB Krem nedir ?

BB Krem(Beauty balm) Türkçe güzellik kremi anlamına gelir. Cilde taze ve doğal bir görünüm verir. 6 farklı ürünün birleşmesinden meydana gelir.  Nemlendirici, makyaj bazı, kapatıcı, eşitleyici,fondöten ve güneş kremi. Kadınların işini kolaylaştıran bb kremler 1960 lı yıllarda Alman bir dermatolog tarafından bulunmuş ilk kullanılma amacı ameliyat sonrasında hastaların yüzlerini korumakmış. 1980 li yıllarda ise günümüzdeki haline ulaşmış. Nemlendirici ardından fondöten kullanan kadınları için büyük kolaylık sağlayan bb kremler kapatıcı, nemlendirme, güneş ışığından koruma gibi özellikleri de eklenince bayanlar için vazgeçilmez oluyor. Yağlı ciltler için de mat görünüm veren bb kremler mevcut.

CC Krem nedir  ?

CC K rem ( Color Corrector) Cilt tonu eşitleyici, BB Kremden daha hafif bir görünüme sahiptir. Ciltteki sarı ve kırmızı dengesini, güneş lekeleri, kızarıklar gibi fondötenle zor kapanan bölgeleri bile cc kremle kolaylıkla kapatabilirsiniz. Bb kreme göre daha az nemlendirir.

BB Kremler de renk eşitlemeyi sağlıyor ama CC Kremler bunu daha iyi yapıyor.

BB ve CC Krem arasındaki fark ?

İlk baktığınızda iki krem arasında çok bir fark gibi görünüyor. CC Kremin BB Kreme göre renk eşitleyici etkisi daha fazladır. BB Kremin de CC Kreme göre daha fazla nemlendirme ve güneş koruması gibi faktörleri vardır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top