Hamilelik

Hamilelikte doğru emniyet kemeri kullanımı !

Hamilelikte doğru emniyet kemeri kullanımı !

Kaza anında emniyet kemeri hamilelerin ve bebeklerinin hayatını kurtarıyor. Hamilelikte doğru emniyet kemeri kullanımı hem bebeğin hemde annenin hayatını kurtarır. Herhangi bir kaza anın aracın içindekiler 2 ile 5 ton arasında bir hızla öne doğru itilirler. Emniyet kemeri kullanımı ile zarar görmeyi minimuma indirgemiş olursunuz.

Araştırmalara göre emniyet kemeri kullanılmaması kazaların %22 ölümle sonuçlanıyor ve bir çok kişide kalıcı hasarlar oluşuyor.

Dikkat yanlış yerden takılması çok tehlikeli olabilir !

Emniyet hamilelikte doğru kullanıldığında hayat kurtarabileceği gibi yanlış kullanımı da bir o kadar tehlikelidir.

Emniyet kemeri ile hem siz hemde bebeğiniz güvende !

Bir çok kişi hamilelikte emniyet kemerinin kullanılamayacağını söyler bu tamamiyle yanlıştır. Aracın içinde ister yolcu koltuğunda isterseniz sürücü koltuğunda oturun mutlaka emniyet kemerini takın.

Hamilelikte doğru emniyet kemeri kullanımı !

Hamilelikte emniyet kemeri nasıl takılır ?

Anne adayları hamilelikte kendi ve bebekleri için emniyet kemeri kullanıma özen göstermelidir. Emniyet kemerinin yanlış kullanımında karına ani basınç ve yük bineceği için tehlikelidir. Emniyet kemeri karnın alt bölgesinden omuzları saracak şekilde takılmalıdır. Bu kullanım türü ile anne ile bebeğin olası bir kazada %50 oranında yaralanma ve ölümlerden kurtaracaktır.

Hamilelikte emniyet kemeri kullanırken dikkat edilmesi gerekenler !

Hamileler emniyet kemeri kullanırken emniyet kemerinin rahme yada karna baskı yapmadığından emin olmanız gerekmektedir. Doğru emniyet kemeri kullanılması yani emniyet kemerinin karnın alt bölgesinden omuzları saracak şekilde takılmasına dikkat edilmelidir.

Hamilelikte araç kullanımı

Hamileyken çok sürücü koltuğunda oturmamanız da fayda var, Oturma pozisyonunuzu iyi ayarlamalı karnınızı sıkmamalısınız , araç ile uzun seyahata çıkmanız gerekir ise 2 saatte bir mola vermelisiniz. Ataç kullanımızın günlük 5 saati geçmemesine özen göstermelisiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top