Diyet

Karbonatlı su diyeti

Karbonatlı su diyeti

Karbonat genelde hazımsızlık gibi durumlarda mideyi rahatlatmak için kullanılır.  Uzmanlar metabolizmayı hızlandırmak için asit baz seviyesini dengelemek gerektiğini anlatıyorlar.

Diyetin mantığı çok basit, Suya karbonat atarak Ph değerini yükseltip bazik oranını arttırıyorsunuz  buda yağ yakımını başlatıyor kürü uyguladığınız taktirde düzgün beslenme 5-6 kilo ayda verebilirsiniz.

Karbonatlı su diyeti uygulanışı
Dengeli beslenerek et ve kaliteli karbonhidrat tüketerek vücutta asit birikmesine neden oluyoruz bu asiti alkali ile dengelememiz gerek, uzmanlar 15kg için 1 kg karbonatlı su tüketmemiz gerektiğini söylüyorlar. Abd’de bu konu ile ilgili sayısız araştırma yapılmış ve karbonat ile zayıflama ile ilgili kürler yapılmış.

 Karbonalı Su Kürü

1.5 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat iyice eritilerek yemeğe 30 dk kala kesilecek ve yemekten 1 saat sonra devam edilecek günde 3 – 4 litre içmelisiniz. Sabah aç karnına 1 litre karbonatlı su tüketiyoruz bittikten yarım saat sonra kahvaltıyı yapıyoruz.  Karbonatlı su ile zayıflayanlar ayda 4-5 kilo verdiklerini söylüyorlar kür ödem söktürücü özelliğide vardır.

4 Comments

4 Comments

 1. Selda Öner

  27 Ekim 2016 at 15:55

  ben denemiştim karbonatlı su kürünü 3 haftada 3 kilo vermiştim karbonatı çok atmanıza gerek yok bir litreye çay kaşığı ile bile atabilirsiniz.

 2. Aşık Yelda

  27 Ekim 2016 at 15:56

  Bende 2 hafta önce başladım bu tür kürlerde sabırlı olmak gerekiyor ve mutlaka beslenmeyede dikkat edilmeli ama bağırsakları kesinlikle rahatlatıyor. Ben beslenmeme dikkat ediyordum başlamadan önce ve kabızlık problemi oluyordu bu kür kabızlığıda önledi.

 3. derin

  27 Ekim 2016 at 22:25

  Su zaten 4 litre içmemiz gerekiyor başlı başına metabolizmayı hızlandırıyor birde karbonatlısını deneyelim.

 4. Berna

  31 Ekim 2016 at 21:09

  Evet derin su içmek başlı başına yağ yakıyor kaliteli oksijen tüketimi bile yağ yakımını etkileyen faktörler arasında ben bu kürü 2 hafta yaptım 3 kilo verdim gerçekten uzun süre spor yaptığım halde bende bile etki etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top