Cinsellik

Vajina kokusunu doğal yollarla gidermek !

Vajina kokusunu doğal yollarla gidermek !

Vajinal kokular gidermek engellemek oldukça önemlidir. Bir çok kişinin evliliğini bile etkilemekte öz güven düşürücü bir durumdur. Vajinal kokuları gidermek yok etmek için sizlere doğal yollarla kesin olarak çözebileceğiniz yollar sunacağım.

Vajina bir çok bakteri ve organizmaları içinde bulundurur hücreler yaşamını sürdürebilmek için salgı oluştururlar. Bu salgı vajina için gayet normal bir döngüdür. Normalde bu salgı renksiz şeffaf ve kokusuzdur. Regl dönemleri hariç regl dönemlerinde bu durum değişir. Fakat vajinadaki bu koku sarı, yeşil, beyaz, pembe ve kanlı renklerde geliyorsa bu patalojik önemli bir hastalıktır. Böyle bir durumda mutlaka jinekolojik bir muayene olmanız gerekmektedir.

Vajina kokusu her kadının mutlaka uğraştığı yaygın bir hastalıktır. Akıntının rengi ve kıvamı bazı hastalıkları önceden belli edebilir.

Vajinanın kararmasıda sizi rahatsız edebilir bunun için Bikini bölgesi beyazlatma denenmiş yöntemler konumuzu okuyabilirsiniz.

Akıntının kanlı ve kırmızı gelmesi !

Vajinal akıntının kırmızı kanlı gibi şekilde gelmesi rahim ve rahim ağzı kanserinin habercisi olabilir. Cinsel birleşme sonrası gelen kırmızı akıntıda bu hastalıkların habercisi olabilir. Kırmızı kanlı akıntı görülmesi halinde derhal bir doktora muayene olmanız gerekmektedir.

Yeşil, gri, köpüklü akıntı gelmesi !

Yeşil, gri, köpüklü akıntı aşırı yanma ve kaşıntı hissi ile gelir. Trichomonas vajiniti enfeksiyonuna işarettir.

Gardnerella vajinalisin

Gardnerella vajinalisin neden olduğu enfeksiyonda ise homojen gri renkte bir akıntı gelir cinsel ilişki sonrası balık kokusu şeklinde ağır bir koku meydana gelir.

Vajinal mantar

Vajinal mantar da ise yoğurt tanesi gibi parçacıklar ile akıntı gelir bu vajinal mantarın belirtileridir.

Bu belirtilerin oluşması halinde derhal doktorunuza başvurmalı ve doktorunuzun önerdiği tedavi yöntemini uygulayınız !

Vajina kokusnun nedenleri ?

Vajinal kokular hangi nedenlerle ortaya çıkar ?

  1. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar.
  2. Vajinal bakteriler.
  3. Mantar.
  4. Yanlış iç çamaşırı kullanımı.

Vajinal kokuların bu nedenler ile meydana gelebileceği gibi kendi içindeki bakterilerin tepkimesi sonucu da meydana gelebilir.

Eğer sadece vajinal koku sorununuz varsa aşağıdaki vereceğim Vajina kokusunu doğal yollarla giderme yollarını deneyebilirsiniz.

Vajina kokusunu doğal yollarla gidermek !

Bol su tüketin.

Vücudumuzdaki her bir hücrenin doğru çalışabilmesi için yeteri kadar suya ihtiyacı vardır. Günde 2 litre su mutlaka tüketmelisiniz. Günde içeceğiniz 2 litre su vajinal kokuları yok edebilir.

Vajinaya beyaz sirke sürün.

Hergün su ile birlikte beyaz sirke tüketebilirsiniz. Vajinal kokular için bir pamuk ile beyaz sirke sürüp 10 dk sonra vajinanızı su ile yıkayınız. Beyaz sirke kötü bakterileri yok eder bunun yanında vajinaya yararlı bakterileri de yok edebileceğinden çok sık kullanılmamalıdır.

Vajinaya yoğurt ile tampon yapın.

Vajinaya ev yapımı yoğurt ile tampon yapmanız halinde vajinanın ph derecesini yükseltecek ve nem dengesini sağlayacaktır.

Sarımsak ve soğan tüketin

Sarımsağın antibiyotik özelliğini hepimiz iyi biliyoruz. Vajina kokusuna neden olan kötü bakteriler için soğan ve sarımsak ikilisini olabildiğince çok tüketebilirsiniz.

Kabartma tozu

Kabartma tozu vajinadaki ph dengesini arttırabilir duş alırken vajinanızı kapartma tozu ile yıkayın 2 3 dk beklettikten sonra durulayınız.

C vitamini

Bakterilerle başa çıkmanın bir diğer yolu da c vitaminidir olabildiğinde çok c vitamini tüketirseniz vajinal kokuları yok edebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top