Cinsellik

Kadınlarda aşırı seks düşkünlüğü (Nemfomani-Hiperseksüalite)

Kadınlarda aşırı seks düşkünlüğü (Nemfomani-Hiperseksüalite)

Aşırı seks düşkünlüğü, Hiperseksüalite diğer adı ile nemfomani cinsel açlık seks düşkünlüğü olarak bilinir. Hiper seksüalite nemfomani kadınların aşırıcı derece seks isteği ve farklı kişilerle yatma isteği hastalığıdır.

Nemfomani hastalığının belirtileri

Bu hastalığa yakalanan hastalar genellikle “Her an seks düşündüğünü, kendini her an seks yapmaktan alamadığını, her gördüğü erkeği fanteziler ile düşündüğünü, cinsellikten başka bir şey düşünemediğini ve artık sosyal ve iş yaşantısının bu nedenle zarara uğradığını söylüyor. Sosyal yaşantıda hislerinin farkedildiğini düşündüğünü ve kimsenin yüzüne dahi bakamadığını söyleyen hastalarda var.

Kadınlar doğası gereği cinsel isteklerini bastırmaması gerekir, ancak tüm vaktini ve gücünü cinsel ilişkiye ayıran ve evliliğine dahi zarar verecek şekilde başkaları ile fanteziler kurmak hastanın üzerinde  hem hukuki, hem kişisel, hemde ruhsal olarak büyük yaralar bırakabilir.

Nemfomani hastalığının nedenleri

  • Hastanın güvensiz bir ortamda büyümesi.
  • Hastanın sevgisiz ve ilgisiz büyümesi.
  • Kişisel ve ruhsal bozukluklarının bulunması.
  • Genetik hastalıklar.
  • Beyin hastalıkları.
  • Hormon bozuklukları ve salgı bezi bozuklukları.

Partnerim eşim nemfomani hastası mı ? yada Kız arkadaşım nemfomani hastası mı ?

Kişinin ard arda doyumsuz bir şekilde cinsel ilişki yaşaması bu hastalığın belirtisi olabilir. Genç yaşta bekaretini yitiren deyim yerimdeyse “müptela” olan ve erkek avcılığına başlayan kadınlar genellikle sosyal ortamlarda dikkat çekerler.

Satiriasis Erkeklerde cinsel doyumsuzluk

Nemfomani nin erkeklerde olan cinsel doyumsuzluğa verilen satiriasis adıdır. Nemfomani ve satiriasis hastaları yatakta çok şiddetli bir şekilde orgazm olsa yada boşalsalar dahi normal kişilere göre çok fazla haz ve zevk almazlar ilişkinin ardından tekrar ilişkiye girme isteğinde bulunabilirler yada yadırganmamak için doyuma ulaşma rolü üstlenebilirler.

Nemfomani ve satiriasis arasındaki fark nedir ?

Hastalığın adı farklı olsa da aslında tedavi edilmesi gereken hastalık aynıdır. Erkekler kadınlara göre farklı cinsel istek ve dürtülere sahiptirler. Erkekler ilişkiye girebilecekleri kadınları direk olarak fantezi oluşturup uyarılabilirler. Kadınlar ise biraz daha bastırılmış olarak içinde yaşar bu duyguları.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top