Bakım

Tırnak bakım sırları

Bakımlık tırnaklar artık sadece kadınlar kadar erkeklerde dikkat ediyor tırnak bakımı her birey için oldukça önemli bu konuda oldukça fazla kadın hata yapıyor, bakımlıyım diyebilmek için tırnakklarını yoran ürünler kullanan kadınlar bir süre sonra tırnaklarımı dinlendiriyorum yada tırnaklarını kestim yenilenmesini bekliyorum derler. Tırnak bakımının sırlarını sizler için yazdım.

Evde tırnak bakımı nasıl yapılır ?

Ürün kalitesi oldukça önemli kullandığınız oje parlatıcı gibi maddelerin olabildiğince tırnağınıza az zarar vermesi gerekir.

Düzenli manikür pedikür illaki pahallı kuaförlere gitmeniz gerekmez kendiniz evde de manikürünüzü pedikürünüzü yapabilirsiniz.

Haftada bir tırnaklarınıza yarım saat ayırarak aşağıda belirttiğim bakımı yapın sonuç sizi oldukça mutlu edecektir.

Tırnak bakımı ve sararmasını önlemek

Tırnakların yıpranması sonucu sararmalar meydana gelir bu sararmaları limon, zeytin yağı, badem yağından oluşan kürle ovarak iyice masaj yapın ve 10 dk kadar bekletin tırnaklarınızın daha bakımlı ve beyaz büyüdüğünü göreceksiniz.

Tırnak beyazlatma konumuza da göz gezdirebilirsiniz.

 

Doğal tırnak bakımı önerileri

El ve ayak tırnaklarınıza uygulayacağınız bakıma sıcak suda tırnaklarınızı 10 dk bekleterek başlıyoruz.  Sıcak suda bekleyen tırnaklarınızı havlu yardımı ile kurulayın. Sıcak suyun etkisi ile tüm ölü deriler yumuşadı törpü ve tırnak makası ile tüm ölü derileri temizleyin. Deriyi çok dibinden almamaya gayret göstermelisiniz. Ölü derileri temizledikten sonra yumuşatıcı bir krem sürerek iyice yumuşamasını sağlayın.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top