Bakım

Kirpik uzatma yolları ve Kirpik bakımı

Kirpik bakımı önemlidir kirpikler gözleri dış etkenlerden korurlar yaş aldıkça kirpiklerimiz yorulur ve seyrekleşmeye başlarlar harika kirpiklerede sahip olsanız mutlaka kirpik bakımınızı yapmalısınız.

Kirpik Bakımı

Kadın olarak hepimiz uzun kaşlarımıza kadar gelen kirpiklerimiz olsun isteriz doğuştan şanslı olanlarımızda var bu konuda fakat uzun süreli iyi bir bakımla uzun ve güzel kirpiklere kavuşmak mümkün.

Badem Yağı
Aktarlardan rimel şeklinde badem yağı alın evde olduğunuzda veya yatarken sürebilirsiniz badem yağı kirpikler için çok faydalıdır.

Hint Yağı
Hint yağıda kirpiklere gürlük ve hacim kazandırır boş bir rimel şişesine hint yağını ve badem yağını karıştırıp günde bir defa sürebilirsiniz.

Badem yağı, hint yağının yanı sıra zeytin yağı, kakao yağı, susam yağı, ceviz ve fındık yağını ara ara kullanabilirsiniz.

Not: Yağların gözle temasından kaçınınız ve duştan bir kaç saat önce sürmeniz fazla bekletmemeniz yararınıza olacaktır.

Kirpik uzatma yolları
Bir tatlı kaşığı kakao ve hint yağını koyulaşıp krem kavımına gelinceye kadar karıştırın krem kıvamına gelen yağı geceleri kirpik diplerinize sürün ve sabah yıkayın on gün sonra kirpiklerinizin uzadığını farkedeceksiniz

Kirpik bakım kürleri

  • Badem, zeytin ve fındık yağlarından oluşturacağınız kür kirpiklerinizi güçlendirir.
  • Ceviz ve fıkdık yağıda güçlendirici alternatif kürünüz olsun.
  • Hint yağı ve kakao yağı kirpiklerinizi uzatıcı kürdür.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top