Bakım

Keratin bakımı nasıl yapılır ?

Keratin bakımı nasıl yapılır ?

Kadınlar için saçlar ne kadar önemli biliyorsunuz, boyuyoruz, fön çekiyoruz, kestiriyoruz piskolojimize göre saçlarımız da değişiyor. Tabiki bu değişimlerin bir bedeli var saçlarımızı yıpratıyoruz. Keratin saç bakımı, saçların eski ışıltısı yakalamak için geliştirilen bir formül.

Bakımsız bıraktığımız saçlarımız maşa, fön, boyama gibi uygulamalarla yıprattığımız saçlarımız bir süre sonra keratin kaybı yaşar. Keratin kaybı ile saç telleri incelir, ışıltısı söner, birbirine girer, duştan sonra tarasanız bile saçlarınız bir süre sonra tekrar birbirine girer.

Keratin bakımı nedir ?

Keratin saçların yapı taşıdır. Keratin eksikliği ile saçlarınız yukarıda anlattığım gibi incelir, soluklaşır ve taranmaz hale gelir. Keratin bakımı ile saça keratin yükleyerek saçlarınız dolgun ve ışıltılı bir hal verebilirsiniz.

Keratin bakımının faydaları nelerdir ?
Keratin bakımının faydaları kendini bir saat içinde göstermeye başlar, keratin yüklemesi saçlar için mutlaka yapılması gereken bakımdır.

  • Saçlarınız dolgunlaşır.
  • Daha parlak canlı bir görünüm alır.
  • Fönlü gibi gözükür.
  • Saçlarınızın elektiriklenmesini önler.

Keratin bakımı nasıl yapılır ?

Keratin bakımını evde sizde uygulayabilirsiniz, Profesyonel kuaför de tercih edebilirsiniz. Evde kullananlar için benim kullandığım yöntemi anlatıyorum. Ben ilk yaptığımda kendi kuaförümden nasıl yapıldığını öğrenmiştim.

  1. Aldığınız ürüne özel şampuanı saçlarınıza iyice yedirilir bir süre beklenir, sonrasında durulanır.
  2. Saçlar çok hafif havlu ile kurulanır, ıslak kalan saçlara keratin uygulaması yapılır.
  3. Saçlar yıkanır ve duştan çıkılır.
  4. Saçlar kurutulur.
  5. Kuaförde yaptırdığınızda ısı makinesinde 20 – 25 dk saçlarınız bekletirilir evde yapıyorsanız kurutma makinesi ile yapabilirsiniz.
  6. Uygulama bitti fön çekebilirsiniz yada istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Not : Uygulama sonrası saç 3 gün yıkanmaz olabildiğince çok fön çektirebilirsiniz yada evde fön makinesi ile ısı uygulayabilirsiniz, ısı saçlarınıza keratinin işlemesini sağlar.

Keratin bakımının etkisi ne kadar sürer ?

Keratin bakımının etkisi 1 – 2 ay arasında sürer, bu süre dolunca bakım tekrarlanır her bakım sonrası etkinin geçme süresi uzayabilir.

Keratin bakımının zararı var mı  ?

Keratin bakımının herhangi bir zararı net olarak yoktur. Fakat bazı ürünlerin içeriğinde formandehit maddesi bulunuyor bu maddenin cilt ile teması yada solunması oldukça zararlıdır. Keratin markanızı seçerken formandehit maddesinin içeriğinde olmamasına dikkat etmelisiniz.

Keratin bakımı ve fiyatları !

Keratin bakımını kuaförünüzde yaptıracaksanız kullandığı markayı mutlaka önceden araştırın. Keratin bakımında ürünün kalitesi ve uygulayacak kişinin tecrübesi oldukça önemlidir. Bu kriterlere göre keratin bakımının fiyatları 70 ile 300 TL arasında değişiyor.

Keratin yüklemesi ile saçlar keratini emiyor, saçların etrafını streç film gibi sarıyor. Bu etki ile saçlara dolgunluk ve parlaklık veriyor. Dolgunluk ve parlaklık verirken de saçlarınız hacim kazanıyor hacim kazanan saç telleri kalınlaşıyor pürüzsüzleşiyor. Sülfat maddesi içeren şampuanlar keratinin saçtan daha hızlı çıkmasını sağlıyor. Şampuan seçiminizi sülfat içermeyen bir şampuandan yana kullanırsanız keratin bakımınız daha uzun süre saçlarınızdan çıkmaz.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top